اطفاء حریق بیمارستان

اطفا حریق اتاق MRI

مکان‌هایی مانند بیمارستان و مراکز پزشکی که اغلب دارای چند کاربرد هستند به اطفاء حریق منحصر به فردی نیاز دارند. برای مثال یک مرکز سلامتی ممکن است از بخار آب به عنوان سیستم اطفاء حریق برای حفاظت اتاق‌ها، فضاهای معمولی و ژنراتورها استفاده کند و از یک عامل شیمیایی مانند HFC-125 یا HFC-227ea برای اتاق سرور و تجهیزات درمانی الکترونیکی مانند MRI استفاده کند. بیشتر بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی برای محافظت از آتش به اسپرینکلرها تکیه کرده‌اند. مشکل اینجاست که اسپرینکلرها می‌توانند ساختمان را نجات دهند اما دود و آب می‌تواند سیستم‌های الکترونیکی را خراب کند. دارایی‌هایی که نباید خیس شوند و نمی‌توانند دوباره بازسازی شوند، نیاز به یک سیستم اطفاء حریق مطمئن‌تری دارند.

یکی از بهترین و مطمئن‌ترین تجهیزات اطفاء حریق بیمارستان، اطفاء حریق گاز fm200 می‌باشد. بسیاری از سیستم‌های اطفاء حریق در بیمارستان باعث خسارات جبران ناپذیری می‌شوند. شما به دنبال دوری از خسارت می‌گردید نه به وجود آمدن آن؛ شما به دنبال کاهش زمان بازسازی هستید نه افزایش آن. شما انتظار دارید که سیستم اطفاء حریق در بیمارستان به خوبی و به سرعت عمل کند و توقع ندارید که اثرات روغن، آب یا ذرات را برجای بگذارد. سیستم اطفاء حریق گاز fm200 در بیمارستان به سرعت آتش را خاموش می‌کند. بنابراین ایمن‌ترین سیستم اطفاء حریق بیمارستان که مناسب برای اتاق‌های MRI، اتاق اکوی قلب و عکس برداری و بسیاری دیگر از تجهیزات الکترونیکی پزشکی می‌باشد، سیستم اطفاء حریق گاز fm200 است.

اطفا حریق fm200
اطفا حریق fe25

یکی دیگر از سیستم‌های اطفا حریق بیمارستان گاز FE-25 می‌باشد. FE-25 برای انسان ایمن است و یک عامل پاک بدون هیچگونه باقیمانده می‌باشد. در برابر الکتریسیته غیر هادی و غیر خورنده است و در محیط زیست به جای گاز هالون ترجیح داده می‌شود. سیستم اطفاء حریق FE-25 برای آتش‌های کلاس A کاربرد دارد و در جاهایی که مردم حضور دارند استفاده می‌شود. آتش کلاس A بیش از ۹۰% آتش‌سوزی‌های تجاری را شامل می‌شود. مثال‌هایی از کاربردهای که FE-25 انتخاب عالی برای سیستم اطفاء حریق آنها می‌باشد در زیر ذکر شده است: اتاق کامپیوتر، ارتباطات مخابراتی، ایستگاه‌های سوئیچ و تسهیلات، تسهیلات کارخانه‌ای نیمه هادی، اتاق داده‌ها، کلینیک‌ها، اتاق‌های کنترل، موزه‌ها، بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها و مکان‌های تاریخی.

FE-36 به صورت استاندارد در جایگذاری هالون ۱۲۱۱ در جهت اطفا حریق بیمارستان کاربرد دارد. FE-36 از نظر کارایی و بهره‌وری با هالون ۱۲۱۱ قابل مقایسه است؛ در حالی که سمیت کمتری دارد و تاثیری روی لایه اوزون ندارد. در سیستم اطفا حریق بیمارستان، گاز FE-36 به مانند طوفانی از گاز و قطرات مایع تخلیه می‌شود که به داخل فضاهای آتش گرفته وارد شده و از احتراق از طریق جذب حرارت و واکنش شیمیایی جلوگیری می‌کند. FE-36 همچنین می‌تواند جایگزین هالون ۱۳۰۱ در سیستم‌های کاربردی محلی مانند سیستم‌های ماژولی بشود. FE-36 برای مردم ایمن است و یک عامل پاک است که اثرات باقیمانده از خود به جا نمی‌گذارد. هادی الکتریسیته و خورنده نیست و شوک حرارتی ایجاد نمی‌کند. اطفاء حریق FE-36 برای آتش‌هایی با کلاس A,B و C کاربرد دارد. سیستم اطفاء حریق FE-36 برای مکان‌هایی با دارایی‌های با ارزش مانند بیمارستان‌ها، زیر دریایی‌، بانک‌ها، آزمایشگاه‌ها و هواپیماها مناسب است.

اطفا حریق fe36
اطفا حریق fe13

سیستم اطفای حریق گازی دیگری که در بیمارستان مورد استفاده است؛ گاز FE-13 می‌باشد. FE-13 به جای گاز هالون ۱۳۰۱ استفاده می‌شود که از سمیت کمتری بهره‌مند است. سیستم اطفای حریق FE-13 علاوه بر اینکه برای انسان ایمن است، از دارایی‌های با ارزش محافظت می‌کند. FE-13 به طور نرمال برای مکان‌های شلوغ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اطفاءحریق FE-13 می‌تواند در آتش‌هایی با کلاس B مانند آتش سوزی مایعات سوختنی مانند متانول کاربرد داشته باشد.  خاصیت فیزیکی FE-13 اجازه استفاده در کاربردهایی که تفاوت بزرگی بین دماهای کم و زیاد خطرناک وجود دارد را می‌دهد.

آسا

به سامانه خدمات اعلام حریق و اطفاء حریق آسا خوش آمدید

هم اکنون میتوانید جهت اخذ مشاوره به صورت رایگان در تمامی زمینه های خدمات آتش نشانی به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

تماس

مشاوره رایگان