اطفا حریق مدارس

اطفا حریق مدارس

انواع مختلفی از سیستم اطفا حریق مناسب برای کلاس‌های مختلف آتش در مدرسه وجود دارد. وقتی انتخاب می‌کنید که کدام سیستم اطفاحریق در مدرسه شما مورد نیاز است، ملاحظات مسلمی وجود دارد که باید در ذهن بسپارید. بیایید نگاهی به دو قسمت از ساختمان مدرسه بیندازیم و بسنجیم که چگونه می‌توان سیستم اطفاء حریق مدارس را نصب کرد.

کپسول اطفا حریق

آشپزخانه مدرسه معمولی: بیشتر آشپزخانه‌های مدارس یک اجاق گاز و مایکروویو دارند. بنابراین ما یک سیستم اطفا حریق شیمیایی را پیشنهاد می‌کنیم که می‌تواند با سرخ شدن روغن و مهار کردن CO2 برای خطرات الکتریکی مواجه شود. همچنین شما می‌توانید یک پتوی اطفا حریق داشته باشید تا در صورت آتش‌گرفتگی لباس یا موی شاگردان آن را خاموش کنید.

آزمایشگاه علمی معمولی: یک ساختمان علمی یک چالشی است که با یک خطر بزرگ آتش همراه است. از مواد شیمیایی تا کامپیوترها و چراغ بونزن، تمامی اینها خطراتی هستند که یک مدرسه را تهدید می‌کنند. یک سیستم اطفا حریق پودری برای خطرات ناشی از گاز و یک اطفاحریق CO2 برای خطرات الکتریکی و یک اطفا حریق فوم برای مایعات قابل اشتعال مورد نیاز است. اطفا حریق ویژه ممکن است همچنین برای مدارسی که از فلزات آتش‌زا استفاده می‌کنند قابل نیاز باشد. سیستم اطفا حریق در مدارس باید سالی یک بار توسط یک فرد با تجربه چک شود.

اطفا حریق مدرسه

سیستم اطفای حریق اسپرینکلر در مدارس

بیشتر مدارس در کشورهای اروپایی از سیستم اطفا حریق اتوماتیک مانند اسپرینکلرها استفاده می‌کنند. درصد استفاده از سیستم اطفا حریق اتوماتیک در ساختمان‌های مختلف از جمله مدارس رو به افزایش است. نصب اسپرینکلر در مدارس باید از موارد ضروری باشد به این دلیل که داده‌ها نشان می‌دهند که اطفا حریق اسپرینکلر محافظ زندگی دانش‌آموزان هستند. سیستم اطفا حریق اسپرینکلر به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از موثرترین ابزارات محافظ آتش شناخته شده‌است. ساختمان‌هایی که تحت حفاظت اسپرینکلر هستند، کمترین خسارات جانی را در پی آتش‌سوزی به همراه داشته‌اند. سیستم اطفا حریق اسپرینکلر برای مدت ۲۴ ساعت از ساختمان‌های آموزشی محافظت می‌کند. حتی اگر یک آتش‌سوزی در طول تعطیلات آخر هفته یا بین دو ترم رخ دهد، سیستم اطفا حریق اسپرینکلر به طور مناسبی قادر خواهد بود تا بلافاصله به دود و آتش پاسخ دهد. نکته حیاتی این است که تست پمپ‌ها و لوله‌های مرتبط سیستم اطفا حریق اسپرینکلر به طور سالیانه چک شود تا مطمئن شوید که فشار آب، شبکه لوله‌ها و نازل اسپرینکلر به طور تاثیرگذار و کارآمدی با یکدیگر کار می‌کنند. اطفاحریق قابل حمل یک ابزار آتش نشانی ضرورری می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهند که حوادث ناشی از آتش با کمک اطفای حریق دستی حدود ۸۰ درصد کاهش داشته‌است.

اسپرینکلر اطفا حریق

آسا

به سامانه خدمات اعلام حریق و اطفاء حریق آسا خوش آمدید

هم اکنون میتوانید جهت اخذ مشاوره به صورت رایگان در تمامی زمینه های خدمات آتش نشانی به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

تماس

مشاوره رایگان