اعلام حریق مدارس

سیستم اعلام حریق مدارس و مراکز تحصیلی

اگر آتش‌سوزی در سالن شیمی رخ دهد، آیا شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سیستم اعلام حریق می‌تواند به دانش‌آموزان هشدار دهد تا مکان آتش گرفته را تخلیه کنند؟ یک سیستم اعلام حریق مناسب برای تجهیز کردن مدارس لازم است تا در برابر آتش به سرعت واکنش نشان داده و تمامی دانش‌آموزان را از محیط تخلیه کند. در هر قسمت از مدرسه مانند کلاس‌های درسی، آشپزخانه، آزمایشگاه‌های علمی و سالن‌های ورزشی حریق به انواع مختلف می‌تواند رخ دهد، به خصوص در آزمایشگاه‌ها که حاوی مواد شیمیایی قابل اشتعال است و آشپزخانه‌ها جایی برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند پختن غذا را آموزش ببینند.

نصب تجهیزات اعلام حریق مدارس

اولین اقدام برای سیستم اعلام حریق مدارس نصب دتکتورهای اعلام حریق در سالن‌های آزمایشگاه و آشپزخانه مدارس است . با توجه به بهترین نوع سیستم اعلام حریق برای مدرسه، مورد استفاده‌ترین تجهیزات در مدارس از جمله: یک سیستم اعلام حریق است که می‌تواند به طور موثر نظارت و نگهداری شود، از به وجود آمدن هشدارهای غلط جلوگیری کند، به موقع آتش را تشخیص دهد و یک روش که امکان تخلیه امن همه ساکنان مدرسه را به نحوی کنترل کند. سیستم‌های اعلام حریق موثر و افسران آتش‌نشانی آموزش دیده از اقدامات ضروری برای اطمینان از دانش‌آموزان، ساختمان‌ها و تجهیزات می‌‌باشد. یک سیستم اعلام‌حریق با مقرارت ایمنی آتش‌نشانی مطابقت دارد. معلمان و ناظمان مدرسه به شواهدی نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند که این سیستم‌های اعلام حریق و پروسه‌های مربوط به آن موثر واقع می‌شوند و از پخش شدن آتش جلوگیری به عمل می‌آورند. آموزش ایمنی آتش‌نشانی به دانش‌آموزان یکی از جنبه‌های مهم یادگیری و همچنین یک تمرین آتش‌نشانی خوب می‌باشد. بنابراین یاد دادن سیستم اعلام حریق و استفاده از آن در مدارس امری ضروری می‌باشد.

سیستم اعلام حریق در کجای مدارس باید نصب گردد ؟!

در سیستم اعلام حریق مدارس آشکارسازها یا همان دتکتورها در بیشتر کلاس‌ها باید قرار بگیرند؛ که شامل قسمت‌هایی در بالای سقف می‌باشد، جایی که در آنجا سیستم اتوماتیک اطفاء حریق اسپرینکلر وجود نداشته باشد. به دلیل شیطنت دانش‌آموزان مدرسه که ممکن است زنگ آژیر را به صدا دربیاورند و باعث تخلیه مدرسه شوند، سیستم اطفاء حریق اسپرینکلر پیشنهاد مناسبی برای مدارس در نظر گرفته می‌شود. با وجود سیستم اطفاء حریق دیگر نیازی به جعبه‌های زنگ هشدار آتش در داخل کلاس‌ها نیست اما حداقل یک سیستم اعلام حریق در اداره مرکزی مدرسه لازم می‌باشد. دیگر اقدامات لازم سیستم اعلام حریق در مدارس شامل نصب بیم دتکتور به جای دتکتور دودی در ساختمان‌هایی با سقف بلند مانند اتاق جلسات و اتاق‌های چند منظوره می‌باشد. استفاده از بیم دتکتورها در این نواحی نه تنها مقرون به صرفه است بلکه نسبت به دتکتورهای دودی موثرتر می‌باشد. در سیستم اعلام حریق یک جفت بیم دتکتور می‌تواند حدود ۵۸۰۰مترمربع را پوشش دهد، که همین ناحیه به بیش از ۱۲ عدد دتکتور دودی نیاز دارد.

متاسفانه، آمار نشان می دهد که اکثر آتش‌سوزی‌ها در مدرسه در حالی رخ می‌دهد که دانش‌آموزان در مدارس هستند که به این معنی است ساکنین مسئول اکثر آتش‌سوزی‌ها در مدارس هستند. با نصب سیستم‌های اعلام حریق می‌توان در تشخیص آتش‌سوزی و نگهداری از فرزندان خود آینده ایمن بسازیم.پروژه‌های نصب و راه‌اندازی سیستم اعلام حریق مدارس بیشتر در تابستان انجام می‌شود و به سرعت دنبال می‌شود. به دلیل این محدودیت زمانی، از پروژه اختصاصی مربوط به سیستم اعلام حریق استفاده می‌شود تا متخصصان مجرب و حرفه‌ای انجام اینگونه پروژه‌ها را به عهده بگیرند.اکثر مدارس دارای بیش از یک مقطع تحصیلی هستند. اگر یک مدرسه فقط با یک شرکت سیستم اعلام و اطفاء حریق کار کند، این شرکت معمولا مایل به مذاکره در مورد تخفیف قابل توجهی برای تمام تجهیزات است. هر دو طرف مذاکره در مورد سیستم اعلام حریق، مدرسه و شرکت اعلام و اطفاء حریق، در این جلسه برنده خواهند شد؛ زیرا این مدارس بهترین قیمت مذاکره را می‌دهند و شرکت اعلام و اطفاء حریق برنده این کسب و کار است.متخصص نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق مشاوره بیشتری در مورد تولید کننده سیستم آتش‌نشانی در مدارس ارائه می‌دهد که می‌تواند دسته‌بندی سیستم های اعلام حریق تجاری و همچنین دتکتورها و تجهیزات اطفاء حریق مناسب را مشخص کند.اگر مدرسه شما نیاز به یک سیستم اعلام حریق دارد، در اولین فرصت با کارشناسان اعلام حریق شرکت آراد جهت پشتیبانی و مشاوره رایگان تماس حاصل فرمایید.

آسا

به سامانه خدمات اعلام حریق و اطفاء حریق آسا خوش آمدید

هم اکنون میتوانید جهت اخذ مشاوره به صورت رایگان در تمامی زمینه های خدمات آتش نشانی به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

تماس

مشاوره رایگان