دتکتور مولتی

دتکتورهای مولتی از چندین سنسور برای تشخیص شرایط مختلف محیطی استفاده می‌کنند که رنج گسترده‌تری از آتش با دقت بالاتری را تحت پوشش قرار می‌دهند. تشخیص دود با چند معیار، توانایی منحصربه فرد در تشخیص عناصر عمده یک آتش، بالاترین صدای هشدار ایمنی، الگوریتم پیشرفته در تفسیر و پاسخ به چندین ورودی، از مزایای دتکتورهای مولتی می‌باشد.

دتکتور مولتی اعلام‌حریق، بیش از یک ویژگی آتش را تشخیص می‌دهد. برای مثال تشخیص نوری و حرارتی. این دتکتورهای مولتی ممکن است همچنین شامل دیگر توانایی‌های تشخیص، مانند تشخیص کربن‌مونوکسید باشند. یک دتکتور مولتی هشدار سریعی از آتش را فراهم می‌کند و می‌تواند به طور چشمگیری تعدادی از هشدارهای غلط ناخواسته را در محدوده مشخصی کاهش دهد. افزایش استفاده از دتکتورهای مولتی ممکن است که از هشدارهای غلط ناشی از دود طبخ غذا، بخارات حمام و دستشویی جلوگیری کند. به دتکتورهای مولتی به طور مستقل آدرس داده‌می‌شود و به طور مداوم نظارت می‌شوند تا عملکرد درست را تصدیق کنند. این دتکتورهای مولتی ممکن است همچنین تنظیمات حساسی داشته‌باشند و جبران آتش‌سوزی را برای شرایط محیطی محاسبه کنند. در خانه، دتکتورهای مولتی در راهروها و راه‌پله‌های نزدیک به دستشویی یا حمام پیشنهاد می‌شوند تا تعداد آلارم‌های غلط را کاهش دهند.

امروزه، دتکتورهای مولتی به جای دتکتورهای دودی استفاده می‌شوند، و اولین انتخاب برای نصب در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی، دتکتورهای مولتی هستند. تمایل برای دتکتورهای مولتی با افزایش در استفاده از تست آتش (تمامی تست‌ها با یک دتکتور) افزایش می‌یابد. تست آتش با دتکتور مولتی نه تنها به تجهیزات کمتری نیاز دارد بلکه زمان کمتری هم برای تغییر جهت بین تسترها صرف می‌شود.

دتکتورهای مولتی دو یا چند سنسور از انواع مختلف دودی یونیزاسیون، دودی نوری، حرارتی و کربن‌مونوکسید را ترکیب می‌کنند. دتکتور مولتی از یک سنسور استفاده می‌کند اما اندازه‌گیری‌های مختلفی را ترکیب می‌کند تا یک خروجی تولید کند. بنابراین ممکن است سرعت افزایش دود در محیط با بیشترین سطح اندازه‌گیری ترکیب شود تا یک خروجی تولید کند. کارایی دتکتورهای مولتی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. دتکتورهای نوری با تشخیص اولیه آتش فقط ظرف ۲۱ دقیقه به سطح هشدار می‌رسند. دتکتورهای مولتی تنها به یک دقیقه بیشتر برای رسیدن به همچین سطحی از هشدار نیاز دارند. دتکتورهای یونیزاسیون تنها به ۱۵ ثانیه برای رسیدن به سطح هشدار نیاز دارند و دتکتور مولتی به زمان ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه برای رسیدن به همان سطح هشدار نیاز دارد. با این حال احتمال هشدار غلط در دتکتور یونیزاسیون نیز زیاد است. در دتکتورهای مولتی هیچ عیب خاصی وجود ندارد. این دتکتورها به خوبی کار می‌کنند و از تکنولوژی شناخته شده و اثبات شده استفاده می‌کنند.

آسا

به سامانه خدمات اعلام حریق و اطفاء حریق آسا خوش آمدید

هم اکنون میتوانید جهت اخذ مشاوره به صورت رایگان در تمامی زمینه های خدمات آتش نشانی به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

تماس

مشاوره رایگان