درب ضد حریق

درب ضد حریق

مقاومت درب‌های ضد حریق تا حد امکان در برابر مواردی مانند شعله‌های آتش تست شده است. درب‌های مقاوم حریق دارای چند ویژگی ایمنی حیاتی هستند و می‌توانند تفاوت بین مرگ و زندگی باشند. در اینجا راهنمایی‌هایی وجود دارد که شما را در برابر مقاوت درب‌های مقاوم حریق در مقابل آتش متقاعد می‌کند. همچنین درب‌های ضد حریق مزیت‌های عمده‌ای برای قسمت‌های خصوصی دارند.

درب دود بند حریق

درب ضد حریق یا درب مقاوم حریق به طور ویژه‌ای ساخته شده تا از پخش شدن آتش و دود جلوگیری کند یا آن را به نسبت قابل توجهی کاهش دهد. درب‌ مقاوم حریق با تاییدیه سازمان آتشنشانی دارای وزن سنگینی (تقریبا ۱۰۰ کیلوگرم) می‌باشد. بسته به نوع تایید سازمان آتشنشانی، ساختار داخلی درب‌ ضد حریق متفاوت است. از ورقه‌های هیدروکربن، ورق سیاه یا ورق روغنی و ورق گالوانیزه و از مواد پشم سنگ و گچ نسوز در ساخت درب‌های دودبند حریق (با توجه به تست انجام شده) استفاده می‌شود. درب ضد حریق معمولا برای ساختمان‌های تجاری بیشتر از ساختمان‌های مسکونی کاربرد دارد.

درب دود بند حریق

درب ضد حریق به این معنا نیست که به طور کامل ضد آتش باشد. این درب‌ها در نهایت در آتش می‌سوزند. با این حال، از نفوذ گرما و شعله و دود جلوگیری کرده تا آتش را برای یک دوره زمانی کاهش دهند. مدت زمانی که برای یک درب ضد حریق مشخص می‌شود لزوما بدین معنا نیست که آن درب دقیقا به همان اندازه زمان در برابر آتش مقاومت خواهد کرد و این به فاکتورهای متفاوتی از جمله شدت گرمای ناشی از حریق نیز بستگی دارد. در هنگام نصب درب دودبند حریق باید دقت لازم را به کار ببرید تا مطمئن شوید درب به طور مناسبی نصب شده و هیچ فضای خالی اطراف آن وجود ندارد. همچنین باید از کارکرد دستگیره و مکانیسم بسته شدن درب اطمینان حاصل کنید.

درب ضدحریق

ویژگی‌های درب‌ ضد حریق:

  • درب‌های ضد حریق از مواد مختلفی ساخته شده‌اند. یک درب به طور معمول از یک قاب چوبی محکم ساخته شده است، اما بعضی اوقات آنها می‌توانند با شیشه مقاوم در برابر حریق پوشیده شوند.
  • اطراف لبه‌های درب مهر و موم شده که به گونه‌ای طراحی شده تا به هنگام افزایش دما تا بالای ۲۰۰ درجه سانتیگراد منبسط گردد تا فاصله بین درب و قاب را مهر و موم کند.
  • برای یک مکان خصوصی، پیشنهاد میگردد تا درب مقاوم حریق را در جایی که احتمال وقوع خطر بیشتر است، نصب کنید. برای مثال در آشپزخانه یا اتاق‌هایی در خانه که وسایل الکترونیکی در آن زیاد است، نصب درب ضد حریق به شما اطمینان خاطر می‌دهد.
  • هنگامی که شما یک درب رو انتخاب می‌کنید، دانستن تفاوت ویژگی‌های آنها مهم است. کد FD نشان دهنده این است که درب مقاوم حریق چه مقدار زمان می‌تواند مقاومت کند. برای مثال کد FD20 برای مقاوت درب دودبند حریق به مدت زمان ۲۰ دقیقه تست شده است. رایج‌ترین کد FD30 می‌باشد.
  • حدود ۴۲% مرگ‌ها در آتش‌سوزی خانه‌ها، به دلیل تماس مستقیم با آتش نیست. بلکه به دلیل تجمع دود می‌باشد. درب دودبند حریق از جمله وسایل ایمنی است که می‌تواند به سادگی جان بسیاری را نجات دهد.

آسا

به سامانه خدمات اعلام حریق و اطفاء حریق آسا خوش آمدید

هم اکنون میتوانید جهت اخذ مشاوره به صورت رایگان در تمامی زمینه های خدمات آتش نشانی به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

تماس

مشاوره رایگان