قراردادها و مراحل اخذ تائیدیه از سازمان آتشنشانی

قراردادهای شرکت‌های آتشنشانی بر ۴ نوع می‌باشد:

  • قرارداد طراحی

  • قرارداد مشاوره

  • قرارداد اجرا

  • قرارداد نظارت

تمامی مراحل کار پروژه‌های ساختمانی توسط سامانه بازرسی و کنترل خدمات ایمنی، بین شرکت‌های آتشنشانی با سازمان آتش‌نشانی انجام می‌شود و تمامی شرکت‌ها باید ذی‌صلاح سازمان آتش‌نشانی باشند.

کارفرما نسخه‌ای از نقشه‌های معماری و پلان معکوس را در اختیار شرکت قرار می‌دهد تا شرکت بتواند سیستم اعلام و اطفاء حریق را بر روی نقشه‌ها پیاده‌سازی کند. سپس شرکت مذکور نقشه‌ها را از طریق کارتابل به سازمان آتشنشانی ارسال می‌کند و در صورت استاندارد بودن، سازمان بعد از مهر کردن، نقشه‌ها را برای شرکت ارسال می‌کند.

یک قرارداد اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق با شرکت مذکور تنظیم می‌شود. قرارداد نظارت با یک شرکت آتشنشانی دیگر که مورد تایید سازمان آتشنشانی است نیز بسته می‌شود تا شرکت ناظر بر کار شرکت اجرا نظارت کند، که در صورت اشتباه به پیمانکار یا کارفرما گزارش می‌شود. قرارداد مشاوره هم با شرکتی بسته می‌شود که اخذ تاییدیه آتشنشانی را به عهده می‌گیرد. بعد از بستن قرارداد شرکت آتشنشانی باید به سازمان آتشنشانی معرفی گردد.

فرم تعیین شرکت مجری که در سایت سازمان است توسط کارفرما پر شده و به مهر و امضاء مدیر عامل شرکت می‌رسد. (در این فرم باید فعالیت شرکت در خصوص آن پرونده توسط شرکت علامت‌گذاری شود). بعد از دریافت فرم، مالک باید به دفتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه نموده و با ثبت کردن فرم در کارتابل، شرکت آتشنشانی خود را مشخص می‌کند، بنابراین شرکت به پرونده دسترسی پیدا کرده و اجرا طبق روال قانونی انجام می‌گیرد. از طریق کارتابل نقشه‌ها به سازمان فرستاده شده و بعد از مدتی سازمان جواب را صادر می‌کند. بعد از طی شدن این فرآیند شرکت مشاور موظف و متعهد است که اجرای پروژه را مطابق با مقررات انجام دهد و در زمان معینی گزارش کار را به سازمان آتش‌نشانی ارائه دهد. (شرکت‌هایی که مجاز به اجرای پروژه هستند در لیست شرکت‌های مجاز سازمان آتش‌نشانی قرار دارند که صلاحیت آنها در ایمنی معماری، سیستم‌های کشف اعلام حریق، سیستم‌های اطفاء حریق، سیستم‌های تهویه و اگزاست فن تایید شده‌باشند. مالکان باید به یاد داشته باشند که در انتخاب شرکت مشاور، شرکتی را انتخاب نمایند که تمامی صلاحیت‌های ذکر شده را داشته‌باشد.)

تاییدیه آتشنشانی

بعد از طی کردن این مراحل، سازمان آتش‌نشانی، فرم تایید ایمنی آتش‌نشانی را به شهرداری ارسال می‌کند و با تکمیل شدن تمام فرآیندها و بازدید از پروژه توسط سازمان آتش نشانی، چک لیست و فرم تهیه توسط کارشناس سازمان آتش‌نشانی مورد تایید قرارگرفته و فرم نهایی با امضاء ریاست پیشگیری به شهرداری ارسال شده و پایان‌کار توسط شهرداری صادر می‌شود. ارسال این فرم به صورت اتوماسیون بوده و در تمامی مراحل فقط شماره اتوماسیون این فرم به مالک ارائه می‌گردد که با دریافت این شماره اتوماسیون، مالک مطلع می‌شود که مراحل تاییدیه سازمان به پایان رسیده و بعد از ۴۸ ساعت، اصل فرم پیرو شماره اتوماسیون به شهرداری ارسال می‌شود. سپس مالک باید به شهرداری رجوع کرده و تا دریافت برگ پایانکار و گواهی بهره برداری از ساختمان مراحل اداری را طی کند.

تاییدیه آتشنشانی

آسا

به سامانه خدمات اعلام حریق و اطفاء حریق آسا خوش آمدید

هم اکنون میتوانید جهت اخذ مشاوره به صورت رایگان در تمامی زمینه های خدمات آتش نشانی به صورت مستقیم با کارشناسان مجموعه از طریق شماره زیر تماس حاصل فرمایید

تماس

مشاوره رایگان